Интериорът в детската стая играе наистина огромна роля за детето. От това колко е удобна и е приятно да се стои в нея, зависят желанието му за учене, интересите му и развитието на навиците и таланта му. Детската стая трябва да съчетава в себе си най-добрите условия за учене, почивка и сън.
1. Безопасност
Никакви остри и стърчащи детайли, в които детето да се удари или набоде. Мебелите трябва да бъдат екологични, най-добре дървени.
2. Спокойни тонове
Психолозите съветват да се използват топли и светли цветове в нюанси на жълтото, розовото и бледосиньо. Ярките, червени и виолетови оттенъци най-добре да се избягват.
3. Всичко - на ръка разстояние
Ако искате вашето дете да бъде самостоятелно, се постарайте така да поставите предметите в неговата стая, че то да има достъп до всичко.
4. Граница между “достатъчно” и “хаос”
Когато изобилието достигне критичната си точка, то се превръща в хаос. Живеейки в атмосфера на хаос, детето може да се чувства зле и даже да развие невроза.
5. Без вехтории
Често заради икономия на място възрастните оставят в детската стая дъски за гладене, шевни машини и даже хладилници. По този начин тя става като склад. На нито едно дете това не би му харесало.
Замисляли ли сте се, защо така ни привлича кованата мебел? Възможно ли е чувственосстта на нейните извивки да ни остави равнодушни? Преплетените, някога горещи метални дъги, сякаш напомнят прегръдката...
Може би никой друг град през вековете не е предизвиквал толкова много хвалебствия от страна на велики писатели и пътешественици,както Венеция.Тя е била и си остава феномен - La Serenissima - Най-ведра...
Този важен етап от израстването на детето е съпроводен с хормонални, физиологични и психически промени. Пубертетът (на латински думата „пубис" означава косъм) представлява бавна метаморфоза на тялото,...
По принцип стресът може да се представи като процес на адаптация на организма към някои екстремални условия на живот (нервно напрежение, студ, горещина и т. н.). Във всеки случай възникват определени ...