Градина » 8 практични съвета за стайните растения

 8 практични съвета за стайните растения

1. Не размествайте без да се налага саксиите. Листата на цветята винаги се насочват към светлината и ако често изменяте положението им, могат да се получат смущения в развитието.
2. Ако пръстта в саксиите изсъхне, смесете я с малко дървени стърготини или с речен пясък.
3. Не прекалявайте с поливането. Излишната вода, която растението не е попило, трябва след 2-3 часа да се изхвърли от подложката на саксията. От прекомерната влага младите корени започват да гният.
4. Ако въздухът в стаята е сух, най-вече от парното, веднаж месечно наливайте в саксиите по половин литър мляко. Това е един много добър начин за подхранване на растението.
5. За да имат листата на фикуса блясък и хубав зелен цвят, сипете една чаена лъжичка рициново масло до самия корен на стъблото.
6. Не изхвърляйте водата от домашния аквариум. С нея поливайте цветята.
7. Редовно отстранявайте праха от листата, за да могат да дишат. Растенията с дебели листа изтривайте веднаж седмично с мокра гъба, а след като изсъхнат, ги намажете с тампон от памук, натопен в бира. Това ще им даде блясък и ще ги запази до известна степен от прахта.
8. Ако фикусът е с малко листа или расте само на височина, в същата саксия посадете някакво увивно растение - например бръшлян.

Автор: ВЕСТНИК ЗА ГРАДИНАТА

Представяме Ви:

Отвара от пиретрум мори насекомите

Пиретрумът (Pyrethrum /Chrysantemum/ cinerari aefolium) произхожда от Далматинското крайбрежие, където се среща като диворастящо растение. Отглежда се в Япония и Америка. У нас е пренесен отдавна, но ...

Миша опашка се кипри на балкона

Апорокактусът (Aporocactus) е роден в Мексико. В природата са разпространени 6 вида. В домашни условия обаче можете да отгледате само плетовидния апорокактус (Aporocactus flagelliformis), наречен още ...

Градина без химия

За да отгледате зеленчуци и плодове, които не съдържат вредни вещества, трябва да намалите химикалите. Как да се борите с вредителите и да имате в същото време добра реколта без такива средства? ...

Късните домати са истинско предизвикателство

Зреят през септември и продължават до първия мраз. Недозрелите почервеняват до Коледа в закрито помещение, ако са откъснати преди сланата. Зелените влизат в туршиите. За късно производство се избира...

Начало