Лечебни рецепти » Неприятният дъх от устата

 Неприятният дъх от устата

Млад човек съм, скоро смятам да сключа брак, но имам голям проблем. Дъхът ми е неприятен, вземах лекарства, но без ефект. Посъветвайте ме какво да правя, за да се избавя и да се оженя щастливо?
Г. Ил. от Вр.


Лошият дъх от устата се среща често сред хората и се явява при почти всички заболявания и възпаления на гърлото, устата, носа, белия дроб, при стомашно-чревни заболявания, чернодробни, бъбречни, диабет и много други. Не само болести могат да причинят неприятния дъх. Той е доказателство за нередовно миене на зъбите. От традиционната медицина се препоръчват антибиотици и други фармацевтични препарати. Включването на билки ще ускори процеса на оздравяването.

Полезни рецепти:

• Взимат се 1-2 кристалчета калиев хиперманганат и се разтварят в хладка вода до бордолезов цвят. С този разтвор се прави гаргара на устата и гърлото 3 пъти дневно – сутрин, обед и вечер. Последната глътка от разтвора може да се изгълта. От него минава и стомашната болка, а може да се изплаква и носът. Гаргара се прави около 20 дни.

• Вместо калиев хиперманганат, който се купува от аптеката, може да се използва 1 голям въглен от липа или върба, който се вари 10 минути в 300 мл вода, след което водата се прецежда и с тази отварка се прави гаргара на устата и гърлото, както с калиевия хиперманганат.

• Вътрешно е полезно да се пие отвара от листата на черните боровинки – 1 с. л. листа в 500 мл вода се вари 10 минути. Приема се 3 пъти дневно – сутрин, обед и вечер по 1 чашка от 100 мл преди ядене.

• Може да се пие и отвара от росoпас или отвара от чубрица – като 1 с. л. стрита чубрица се вари в 500 мл вода около 10 минути, докато остане около 350 мл вода. Пие се по 1 к. ч. 3 пъти дневно.

Автор: Д-р Кирил ТАНЧЕВ

Представяме Ви:

Заболявания на аналния канал и правото черво

Доцент доктор Георги Каменов е хирург с дългогодишна практика. Бивш заместник директор по лечебната част на Института “Пирогов” и бивш негов директор. С него разговаряме за заболяванията на аналния ка...

Биопрогноза за периода 26 май - 1юни

язвена болест. Съществено място в профилактиката и лечението на това заболяване заема спазването на подходяща диета. За целта трябва да се ограничи консумацията на пържени, пушени и пикантни ястия, на...

Биопрогноза 29 октомври-4 ноември

В цялата страна продължава да расте броят на хората с вирусни инфекции на горните дихателни пътища, протичащи с хрема, болки в гърлото, кашлица, повишена температура и общо неразположение. При хрема щ...

Как се премахва вроденият хематом?

На цялата вътрешна повърхност на ръката на моето дете има петно. В първите месеци след раждането беше яркочервено, а сега (след година) е много по-светло. Понякога петното изчезва, после се появява от...

Начало