Градина » Тревният чим – защо се използва?

 Тревният чим – защо се използва?

Тревният чим има редица предимства, които го правят толкова атрактивен и предпочитан при избора на метод за затревяване и създаване на тревен килим. Тези предимства са:
• незабавен резултат в изключително кратки срокове – на практика вие получавате трева в двора си само за един ден: при зачимяване ефектът е незабавен. Теренът се превръща в зелена морава веднага след полагането, което ви спестява много време, усилия и допълнителни разходи.
• полага се през цялата година, с изключение на периодите с много високи, или много ниски температури /тогава, когато земята е замръзнала и на практика чимът не може да се вади/. Това е изключително предимство, защото позволява реализирането на тревна площ във време, когато условията не позволяват засяване с тревни смески.
• качество - тревният чим е произведен само от квалитетни семена, с гарантирано качество, което от своя страна гарантира качеството на тревната покривка. Специалната технология на производство и ежедневната квалифицирана грижа в продължение на една година, скъсяват за клиентите дългия и труден път на създаването на тревната площ чрез семена.
• зелена площ без плевели – чимовете задушаватсемената на плевелите и последните трудно пробиват през тях. Ето защо при зачимяване плевели не се появяват в рамките на поне два сезона.
• устойчивост на отъпкване - използваните тревни смески гарантират това качество и възможна употреба дори седмица след полагане на тревните рула.
• сигурен успех - с полагането и монтажа на тревните рула само след седмица поливане вие имате морава, която като че ли е отглеждана на това място вечно.
Освен за цялостно изграждане, тревният чим има и други интересни приложения:
• успешно се използва при реконструкции на вече изградени тревни площи, които имат изхабени участъци: паркови и спортни терени, детски площадки, частни имения и дворове и др.
• тревният чим дава възможност за разработване на творчески решения при оформяне на различни типове пространства по време на панаири и изложения, автосалони, заснемане на филми и клипове, частни партита и др.

Автор: ВЕСТНИК ЗА ГРАДИНАТА

Представяме Ви:

Март е времето за засаждане на чесъна

Чесънът е студоустойчиво растение на късия ден, което много добре презимува при есенно и предзимно отглеждане. Броят на скилидките и средното тегло на луковиците силно си понижават, когато се засажда ...

Започнете зазимяването на хортензията

Още в края на август поливките на хортензията се намаляват. Ако отглеждате хортензия в градината си и тя е голям храст, окопайте около нея, за да се подобри въздушният обмен, но не поливайте. Намалява...

Подгответе моравата за зимата

Моравата обикновено заема голяма част от градината. Ако тя не отговаря на необходимите изисквания това ще се отрази неблагоприятно и на останалите градински елементи, което и налага да се спазват ясн...

Празът и вниманието, от което се нуждае

Времето за изваждане праза настъпва към края на октомври и началото на ноември. И тъй като целта е да се съхрани за по-дълго време през зимата, трябва да се изважда внимателно. Изскубването е вредно з...

Начало