Градина » Тревният чим – защо се използва?

 Тревният чим – защо се използва?

Тревният чим има редица предимства, които го правят толкова атрактивен и предпочитан при избора на метод за затревяване и създаване на тревен килим. Тези предимства са:
• незабавен резултат в изключително кратки срокове – на практика вие получавате трева в двора си само за един ден: при зачимяване ефектът е незабавен. Теренът се превръща в зелена морава веднага след полагането, което ви спестява много време, усилия и допълнителни разходи.
• полага се през цялата година, с изключение на периодите с много високи, или много ниски температури /тогава, когато земята е замръзнала и на практика чимът не може да се вади/. Това е изключително предимство, защото позволява реализирането на тревна площ във време, когато условията не позволяват засяване с тревни смески.
• качество - тревният чим е произведен само от квалитетни семена, с гарантирано качество, което от своя страна гарантира качеството на тревната покривка. Специалната технология на производство и ежедневната квалифицирана грижа в продължение на една година, скъсяват за клиентите дългия и труден път на създаването на тревната площ чрез семена.
• зелена площ без плевели – чимовете задушаватсемената на плевелите и последните трудно пробиват през тях. Ето защо при зачимяване плевели не се появяват в рамките на поне два сезона.
• устойчивост на отъпкване - използваните тревни смески гарантират това качество и възможна употреба дори седмица след полагане на тревните рула.
• сигурен успех - с полагането и монтажа на тревните рула само след седмица поливане вие имате морава, която като че ли е отглеждана на това място вечно.
Освен за цялостно изграждане, тревният чим има и други интересни приложения:
• успешно се използва при реконструкции на вече изградени тревни площи, които имат изхабени участъци: паркови и спортни терени, детски площадки, частни имения и дворове и др.
• тревният чим дава възможност за разработване на творчески решения при оформяне на различни типове пространства по време на панаири и изложения, автосалони, заснемане на филми и клипове, частни партита и др.

Автор: ВЕСТНИК ЗА ГРАДИНАТА

Представяме Ви:

Настанете краставиците в топлия парник

Краставиците, засети в парници в края на януари, сега са образували 3-4 същински листа. Време е за разсаждането им. За тази цел парникът се зарежда със затоплен оборски тор на дебелина 0,5 м. Насипва...

Миниатюрните рози - практически съвети

• Не бързайте да презасаждате купената саксийна роза. Първо я поставете на светло място, засенчено от преките слънчеви лъчи, и я оставете да привикне към условията. • Ако розата започне да увяхва ск...

Не мокрете листата на еписцията

Едни от най-ефектните ампелни растения за вътрешна украса са еписциите.Техните мъхнати листа, проблясващи в сребристи, бронзови или медни оттенъци, са извънредно декоративни и привлекателни, а когато ...

Проредете репичките, ако са гъсти

За да образуват качествени кореноплоди репичките, се нуждаят от рохкава и богата почва с достатъчно влага. На бедна и суха почва кореноплодите загрубяват и изкуфяват, рано се формира и цветоносно стъб...

Начало